Doprava

Kde nás najdete?

Město Týn nad Vltavou se nachází v centrální části jižních Čech, 30 km severně od Českých Budějovic, 125 km jižně od Prahy.

Do města se dostanete autem, autobusem, na kole i pěšky . Pro milovníky méně tradičních forem přepravy je možné využít lodní dopravu (řeka Vltava je z Týnu nad Vltavou splavná severně k Orlické přehradě. Splavnění Vltavy na jižní stranu k vodnímu dílu Hněvkovice je v realizaci.

 
Autobusové nádraží

Orlická 571, Týn nad Vltavou
Telefon: (+420) 385 722 187

Autobusové nádraží se v Týně nad Vltavou nachází 10 minut pěší chůze z centra města ve směru na České Budějovice (ve směru z centra se přejde silniční most a pokračuje se kolem benzínové pumpy až na světelnou křižovatku).

Zastávky  autobusů - směr Bechyně, České Budějovice, Milevsko, Veselí nad Lužnicí, Písek, Tábor, Praha.

Autobusy ve směru na Prahu (přes Bechyni, Tábor a Votice) staví i na zastávce v Jiráskově ulici (u silnice České Budějovice – Tábor).

Autobusové spojení naleznete na těchto odkazech:

www.idos.cz
www.regiojet.cz
www.flixbus.cz/autobus/ceske-budejovice
www.jikord.cz 
osobni-doprava.jihotrans.cz
www.idsjk.cz

 

Vlakové nádraží  

Nádražní 157, Týn nad Vltavou

ZRUŠENÍ OSOBNÍ ŽELEZNIČNÍ DOPRAVY 
Jihočeský kraj zrealizoval k 15. prosinci 2013 zrušení osobní železniční dopravy v Týně nad Vltavou. Fungují namísto ní autobusové spoje (viz jízdní řád ke stažení na webu v sekci TURISTIKA - Aktuality). Důvody této skutečnosti naleznete pod následujícím odkazem:  http://www.kraj-jihocesky.cz/archiv_aktualit.php?par%5bid_v%5d=1&par%5blang%5d=CS&par%5bakt%5d=4307

Důležitá poznámka: 
Všechny autobusové spoje (uvedené v přiloženém jízdním řádu)  zajíždějí  ke stanici Číčenice. U některých spojů ze směru z Týna nad Vltavou do Číčenic a dále do Vodňan je poznámka, že autobus zastavuje jen pro výstup. Je tedy potřeba, aby turista, který  bude chtít jet z Týna do Číčenic - k železniční stanici (a odtud dále vlakem), oznámil tuto prosbu řidiči autobusu a ten zajisté ke stanici zajede. V opačném případě - tedy z Číčenic do Týna odjíždějí všechny autobusové spoje od železniční stanice.


- nádraží je umístěno na okraji města Týn nad Vltavou, asi 20 minut pěší chůze od centra - po žluté turistické trase z ulice Orlická
(z náměstí je možné jít ulicí Horní Brašov nebo po nábřeží řeky ke starému - železnému mostu, který se přejde, dále se pokračuje Nádražní ulicí až k vlakovému nádraží).

Vlakové spojení naleznete na těchto odkazech: 

http://www.jizdnirady.cz/

http://www.cd.cz/spojeni/

Novinky e-mailem

Přihlásit se k odběru novinek