Město Písek

Město na Otavě

Nedaleké město Písek je královským městem, kde je jednoznačně nejznámnější atraktivitou Kamenný most, který pochází ze 13. století a je tak nejstarším dochovaným kamenným mostem u nás.

Jednou z nejznámnějších akcí ve městě je Pískovište (kdysi používán název Cipískoviště), kdy na břehu Otavy u starého kamenného mostu vznikají sochy z písku na určité téma.

Kamenný most

Významná archetiktonická památka v centru města je považována za jeden z nejstarších dochovaných mostů nejen v ČR (zde je úplně nejstarší), ale i v Evropě.

Sladovna

Velmi oblíbené místo zejména pro rodiny s dětmi, kde se pořádají zejména zážitkové interaktviní výstavy. Zrekonstruovaný prostor bývalé sladovny přímo na náměstí dnes slouží jako otevřený kulturní prostor.

Městská elektrárna

Jedná se o technickou památku, která je nestarší veřejná vodní elektrárna v ČR. Původní mlýn byl přestavěn samotným Františkem Křižíkem, který využil nově vzniklou elektrárnu pro dodávku elektřiny na veřejné osvětlení.

Zemský hřebčinec Písek

Národní kulturní památka slouží k chovu koní a návštěvníci si mohou prohlédnout areál a přilehlé stáje s expozicí o historii tohoto místa, kde jsou první zmínky z roku 1811.

Adresa
Město Písek
Velké náměstí 113/1
Písek 397 01

Novinky e-mailem

Přihlásit se k odběru novinek