Město Bechyně

lázeňské město na řece Lužnici

Město Bechyně je nedaleko Týna nad Vltavou. Cestou se zastavte na Židově strouze, která se vlévá do řeky Lužnice.

Město Bechyně je lázeňským městem se zámkem, typickým mostem a známá je i místní výroba keramiky. Zachovalé historické jádro města je hodnotnou památkovou zónou a patří mezi ty nejkrásnější u nás.

Zámek Bechyně

Zámek se vypíná nad řekou Lužnicí, kdy je od něj krásný výhled. Stejně tak při procházce podél řeky se krásně vyjímá. Původní hrad z roku 1268 byl koncem 15. století přestaven a současný vzhled je výsledkem působení Petra Voka z Rožmberka. Během letní sezóny je zámek se zahradou přístupný veřejnosti a konají se zde kulturní akce.

Most Duha

Bechyňský most známý jako Bechyňská duha. Jedná se o stavbu, která byla dokončena 28.10.1928 jako tehdy nejvyšší železobetonový oblouk v ČSR. Výška nad hladinou řeky Lužnice je 50 metrů, rozpětí oblouku je 90 metrů a délka 203,38 metru. Po mostě jezdí auta i vlaky, jelikož tudy vede železniční koleje.

Historická železnice

Trasa Bechyně - Tábor nabízí historickou železnici, která byla postavena v roce 1903 jako první elektrifikovaná dráha na území Rakousko-Uherska. Po dostavení mostu v roce 1928 byla trasa protažena až do města. Na trase se můžete svést vlakem zvaným Elinka.

 

 

Adresa
město Bechyně
nám. T. G. Masaryka 40
Bechyně 39165

Novinky e-mailem

Přihlásit se k odběru novinek