Město Hluboká

Město plné zážitků.

Město Hluboká nad Vltavou je menší městěčko proti proudu řeky Vltavy. Nepatří sice mezi ty největší, ale k tím známějším určitě ano. Nejnavštěvovanějším místem je zámek a zámecké zahrady. Rodiny s dětma zase ocení Jihočeskou zoologickou zahradu. Atmosféru města utváří náměstí s místním pivovarem, kostelem, obchůdky a místní přístav, který ožívá díky oblibě Vltavské vodní cesty.

Zámek Hluboká

Neogotický zámek ze 13. století stojí na vrcholu města. Vidět je z mnoha stran a nabízí tak krásný pohled nejen z okolí (ať už přijíždíte po silnici nebo po vodě) ve dne, ale i v noci. Zámek spadající pod Národní památkový ústav je oproti jiným památkám atypický. Nabízí několik prohlídkových tras v létě a nezavírá ani v zimě, kdy je pro návštěvníky připravená speciální prohlídková trasa. V okolí zámku jsou rozlehlé zámecké zahrady s naučnou stezkou a výhledy do krajiny.

Alšova jihočeská galerie

Hned vedle zámku, v bývalé zámecké jízdárně, naleznete Alšovu jihočeskou galerii. Jedná se o jednu z největších galerií svého druhu u nás a naleznete v ní nejen stále výstavy, ale i tematické výstavy světové kvality. Proto doporučujeme zkontrolovat aktuální výstavy, jelikož právě na ně se sjíždí lidé z celé republiky i zahraničí.

Jihočeská zoologická zahrada

Místní zoologická zahrada je na břehu Munického rybníka. Právě to vám umožní jet do zoo lodí, což je zejména pro děti hezkým zážitkem. V zoo samotné vás čeká přes 300 druhů zvířat z různých koutů světa. Mezi nejoblíbenější patří tygři, surikaty, kočky pouštní, medvědi nebo vydry. Samozřejmě vybírat můžete podle vkusu v několika pavilonech i venkovních expozicích. Hlubocká zoo pořádá mnoho doprovodných akcí. Nejedná se pouze o areál s výběhy, ale v průběhu roku se koná každý měsíc několik speciálních událostí - od dětských divadel, komentovaných večerních prohlídek po tematické dny věnovaným např. mláďatům nebo vybraným druhům zvířat.

Sportovně-relaxační areál Hluboká

Místo pro odpočinek naleznete u řeky Vltavy na trase cyklostezky do Českých Budějovic. Nejkomplexnější areál v jižních Čechách vám nabídne travnaté plochy na odpočinek a piknik, zázemí restaurace a sportoviště. Pokud patří k aktivním návětěvníkům, můžete se těšit na lanový park, adventure minigolf, boulder stěna, plážový volejbal, basebalový trenažer, půjčovna bruslí či sportovního vybavení nebo workout park. Menší děti se mohou zabavit v dětském světe skákacích hradů, hraček a prolézaček - Špuntáriu, v dětském lanáčku nebo dřevěném hradu. Pokud vás láka voda, jsou k dispozici paddleboardy nebo motorový člun.

Po Hluboké se můžete pohybovat pomocí turistického vláčku, navštívit místní pivovar na náměstí, restaurace s místní zvěřinou nebo sportovní přístav, odkud vyjíždějí vyhlídkové plavby. Skrz Hlubokou prochází cyklostezka, která propojuje Týn nad Vltavou a České Budějovice (Eurovelo 7 - cyklostezka spojující sever a jih Evropy).

 

Adresa
město Hluboká
Zborovská 80
Hluboká nad Vltavou 37341

Novinky e-mailem

Přihlásit se k odběru novinek