Městské muzeum

Interaktivní muzeum s unikátní sbírkou vltavínů nebo loutek.

V horní části náměstí se nachází městské muzeum v budově bývalého zámku.

Interaktivní expozice v zrekonstruovaném muzeu zaujme nejen dospělé, ale díky mnoha detailům i menší návštěvníky. 

Mezi nejdůležitější expozici patří největší sbírka Vltavínů v Čechách - zelený "kámen", který vznikl pádem meteoritů, je krásně prezentovaný v prostoru, který je věnovaný pouze této tématice - najdete zde audiovizuální prezentaci jejich vzniku a velké množství samotných exponátů.

V dalších částech muzea je vltavotýnský poklad v holografické podobě, vojenský tábor u Velkého Depotu, původní hroby, dějiny vorařství, původní český domov nebo dějiny kinematografie a  českého školství.

Horní patro nabízí expozici loutkářství (české loutkářství bylo zapsáno na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO v roce 2016) na památku Matěje Kopeckého, který je ve městě i pochován.

Virtuální prohlídka: 

Tento projekt „Virtuální prohlídky expozice Městského muzea“ byl zrealizován díky podpoře z Dotačního programu Jihočeského kraje, Program – Podpora cestovního ruchu, Opatření č. 1 – Produkty cestovního ruchu, marketing cestovního ruchu a tematického roku – neinvestičního charakteru, a za finančního přispění města Týn nad Vltavou.

kraj logo

Adresa
Městské muzeum
nám. Míru 1
Týn nad Vltavou 375 01

Novinky e-mailem

Přihlásit se k odběru novinek