Jarní koncert Nuzického zvonku

Koncert, Společenská

Jarní koncert Nuzického zvonku

Termín konání

18. 5. 2019, 1500

Místo konání

KD Nuzice

 V sobotu 18.5.2019 v 15 hodin vystoupí v nuzickém Kulturním domě u příležitosti Svátku matek pěvecký sbor Nuzický zvonek pod vedením sbormistryně Mgr. Pavlíny Váchové-Ďuriačové. Dovolte nám, abychom vám jej i jeho sbormistryni krátce představili.

Pěvecký sbor Nuzický zvonek

 V říjnu 2010 přijala tehdy ještě studentka Pavlína Ďuriačová pozvání ke spolupráci na realizaci adventního pásma koled v té době vznikajícího občanského sdružení Nuzický zvonek, které působí v obci Nuzice u Týna nad Vltavou. Nečekaný úspěch této akce a kladné ohlasy vedly k přípravě dalších vystoupení pod jejím sbormistrovským vedením a vzniku pěveckého sboru, který přijal název svého spolku.  Od té doby sbor stále pracuje. Díky skvělému pedagogickému a uměleckému vedení své sbormistryně si sbor za devět let své existence vytvořil  netradiční, široko žánrový repertoár, kterým se již tradičně prezentuje na Českobudějovicku, Bechyňsku a Táborsku. Zvláště jeho adventní koncerty jsou vyhledávaným programem kulturních zařízení v celém regionu jeho působení. Všichni „zpěváčci“ se na svůj jediný letošní jarní koncert těší a doufají, že společně s vámi strávíme příjemné květnové odpoledne.

pár slov o sbormistryni…

Mgr. Pavlína Váchová-Ďuriačová se narodila 18. září 1988 v Písku.  Již od mala se věnovala za velké podpory rodičů zpěvu a hře na klavír na Základní umělecké škole Karla Komzáka v Týně nad Vltavou ve třídách Mgr. Miluše Šestákové a Mgr. Dagmar Černochové.  Později byla přijata na Konzervatoř v Českých Budějovicích do klavírní třídy MgA Magdy Štajnochrové.  V době studií se zúčastnila televizní talentové soutěže X FACTOR, kde obsadila 8. místo. Je absolventkou Pedagogické fakulty v Českých Budějovicích a vyučuje  hru na klavír v ZUŠ Otakara Ševčíka v Písku. Kromě pedagogické práce se  úspěšně  věnuje i  umělecké činnosti. Po absolvování televizní soutěže Hlas Česko Slovenska v roce 2014 získala angažmá v muzikálu Mýdlový princ v pražském  divadle Broadway a v muzikálu Bonnie and Clyde v Hudebním divadle Karlín.  V současné době jí můžete vidět v divadle Broadway v  muzikálech  Muž se železnou maskou a Kvítek mandragory.

Adresa
KD Nuzice
Nuzice
Týn nad Vltavou 375 01