Velká cena Temelína cyklistický závod

Sport

Velká cena Temelína cyklistický závod

Termín konání

14. 9. 2019 — 15. 9. 2019

Místo konání

Velká cena Temelína - cyklozávod

Ve dnech 14. - 15. 9. se uskuteční již 3. ročník cyklistických závodů v okolí Temelína.

Těšit se opět můžete na víkend nabitý silniční cyklistikou. Na své si přijdou cyklisté všech věkových i výkonnostních kategorií. Jelikož se vítězná sestava nemění, zůstane závod zachován v osvědčeném formátu jako při posledním ročníku. Pozitivní ohlasy z řad závodníků naznačují, že se jedná o správnou cestu.

V praxi to znamená, že v sobotu je připravena individuální rovinatá časovka na 20 kilometrů. Neděle pak bude patřit nejprve dopoledne dětem, které poměří síly přímo v prostoru startu u jaderné elektrárny. Celý program vyvrcholí v pravé poledne startem hromadného závodu.

Zúčastnit se mohou ryzí amatéři, kteří se sami mohou rozhodnout, zda si troufnou na hlavní stokilometrovou trať, nebo zda raději zvolí kratší 43 km variantu. Pořadatelé očekávají vedle těchto amatérů i účast závodníků se zkušenostmi z Českého poháru a z mezinárodních závodů.

Od jiných závodů podobné úrovně se VC Temelína odlišuje tím, že se zde závodí na uzavřených tratích s úplným vyloučením silničního provozu, což spoluvytváří jedinečnou atmosféru jako na těch největších závodech. Kromě bezvadného zabezpečení byli závodníci v minulých letech zvyklí na doprovodný program, zajímavé dárky pro každého startujícího i hodnotné věcné a finanční ceny pro ty nejlepší. Také v tomto ohledu vše zůstává při starém.

Za zmínku jistě stojí, že i letos byla VC Temelína přidělena organizace akademického mistrovství ČR. Závod bude také již tradičně zařazen do seriálu Jihočeské amatérské ligy.

Další podrobné informace spolu s přihlašovacím formulářem jsou k nalezení na webu pořadatele: www.kcslaviapraha.cz/velka-cena.

Adresa
Velká cena Temelína - cyklozávod
Temelín
Týn nad Vltavou 375 01