Farma den

Sport, Společenská, Pro dítě, Ostatní

Farma den

Termín konání

13. 7. 2019, 1000

Místo konání

Farma den v Jihočeském zemědělském muzeu Netěchovice

Jihočeské zemědělské muzeum v Netěchovicích má na zítřejší plánovanou akci Farmaden připravenou i mokrou variantu pod velkým stanem na dvoře a spoustu aktivit pro děti pod střechou. Pokud nebude hodně pršet, bude i bludiště v kukuřičném poli, ukázky lasování a pánové si budou moci vyzkoušet práskání bičem :-).

I když venku leje, 
v muzeu se pořád něco děje. ??

Jihočeské zemědělské muzeum v Netěchovicích zve v sobotu 13. července 2019 na již tradiční prázdninovou akci – Farmaden. Připraven je program pro malé i velké návštěvníky. Nebudou chybět ukázky zemědělské techniky,  v průběhu dne bude možné vydat se s průvodcem na komentovanou prohlídku expozic muzea a přitom si vyzkoušet řadu prací, které museli vykonávat naši předkové, než mohli zasednout k voňavému bochníku chleba s čerstvě stlučeným máslem – třeba vymlátit cepem obilí, semlít jej na kamenném mlýnku, nebo si zkusit zadělat těsto a zúčastnit se pečení chleba a dalších dobrot v chlebové peci na dvoře muzea. A nutno říci, že vlastnoručně zadělaný a s láskou pečený a posléze také společně snězený chléb chutná skvěle!

Návštěvníci muzea budou moci nahlédnout pod ruce zkušeným řemeslníkům a některá tradiční řemesla si sami vyzkoušet. Připraveny jsou tvůrčí dílny pro děti i dospělé, a tak si z muzea bude možné odnést i vlastnoručně zhotovený výrobek.  Na všechny pak čeká také Strašákování – prázdninová soutěž o nejhezčího polního strašáka, která je určená školním, firemním i rodinným kolektivům, ale i jednotlivcům. Strašáci se budou vyrábět v tvůrčí dílně, ale je možné přivážet již hotové exempláře. Všichni strašáci budou vystaveni v prostorách muzea a na sklonku léta, v rámci akce Dožínky v muzeu v sobotu 14. září 2019, budou vyhlášeny výsledky. Na vítěze pak čekají pěkné ceny.  

A jaký by to byl Farmaden bez chutného občerstvení a pěnivého moku? Také letos se návštěvníci mohou těšit na regionální produkty a ochutnávky místních specialit. Na děti pak čekají hry a soutěže a o dobrou náladu se postarají muzikanti od Lužnice.  Chystají se ještě další překvapení, ale ta již prozrazovat nebudeme. Přijďte se sami podívat!

Adresa
Farma den v Jihočeském zemědělském muzeu Netěchovice
Netěchovice
Týn nad Vltavou 375 01