Týn nad Vltavou má svého mobilního turistického průvodce

12.10. 2021

Umožňuje zobrazovat turistickou mapu s aktuální polohou návštěvníka včetně zajímavých atraktivit v podobě jednotlivých ikon (bodů zájmů).

Ty obsahují detailní informace o daném místě pomocí doprovodného textu a fotografií. Jedná se o jednotlivé budovy historického jádra města, dále i cíle pro aktivní turisty. Aplikace slouží jako průvodce městem, po cyklostezkách či stezkách pro pěší. Její součástí je také aktuální přehled kulturního a společenského dění ve městě.

Mobilní průvodce je určen pro všechny typy chytrých telefonů s operačním systémem iPhone a Android. Pro zájemce je tato aplikace zdarma a je funkční i v off-line režimu, tzn. místech bez pokrytí GSM, či datových služeb. Uživatel průvodce nemusí být jen pasivním konzumentem informací, může se také podílet na jejich tvorbě, například komentářem či doporučením daného místa.

Návštěvník si tak pomocí QR kódu, při návštěvě turistického informačního centra nebo z informační tabule, nainstaluje průvodce do telefonu a odnese si všechny podstatné informace s sebou.

QR kod

Tento projekt „Mobilní průvodce města Týn nad Vltavou“ byl zrealizován díky podpoře z Dotačního programu Jihočeského kraje, Program – Podpora cestovního ruchu, Opatření č. 1 – Produkty cestovního ruchu, marketing cestovního ruchu a tematického roku – neinvestičního charakteru, a za finančního přispění města Týn nad Vltavou.

kraj logo

Novinky e-mailem

Přihlásit se k odběru novinek