Kultura bezpečně s projektem Na viděnou!

7.4. 2021

Cesta ke kultuře je v posledním roce trnitá a ne všechno dokáže zprostředkovat on-line prostor, ale i za něj buďme vděční. Mladí hudebníci z Police Symphony Orchestra z Police nad Metují se také nevzdávají a připravili projekt “Na viděnou!” a než se budou moci se svými posluchači potkat tváří v tvář, rozhodli se vstoupit do veřejného prostoru s novým typem kulturního vyžití. Tentokrát si dali za cíl oživit plakátovací plochy speciálními plakáty, které vás díky své interaktivní složce mohou přenést do koncertních sálů.

Série plakátů totiž obsahují unikátní QR kódy, které jsou výtvarně zpracované. Pod každým z nich se skrývá jiná skladba z koncertů Police Symphony Orchestra a většina mobilních zařízení je umí intuitivně načíst. Pokud kód načtete, uvidíte převážně koncertní provedení skladeb, které má orchestr takzvaně v šuplíku, s milými hosty jako jsou například Vendula Příhodová, Jan Cina, Kühnův smíšený sbor, Balet Národního divadla a mnoho dalších.

Potkat se s plakáty bude možné od 12. dubna na různých místech po městě. Pro zpříjemnění procházky pak bude stačit mobilní telefon, v něm přístup k internetu. Variant “hrajících plakátů” je hned několik a nabídnou Vám sice zaznamenanou, ale přesto vlastně živou kulturu. 


Tak Na viděnou!

www.policesymphonyorchestra.cz/navidenou

Novinky e-mailem

Přihlásit se k odběru novinek